13 Ağustos 2014 Çarşamba

HOOF PLAYIN' FOOTSİE SPA PEDİKÜR KİTİ

     Merhaba

     Bugün sizleri Gratis'ten aldığım ve bayıldığım bir setle tanıştırmak istiyorum. Artık pedikürümü kendim yapayım deyip tırnak pensi almak için Gratis'e gittim. Bir de manikür çubuğu alayım dedim. Ordaki görevli tek başına çubuk yok ama size bu seti verelim, onun içinde var deyip bu sevimli kutuyu uzattı.
İçindekilere bakınca, bir de fiyatının 8,90 olduğunu öğrenince hemen aldım tabi ki.
Buyrun bir de birlikte bakalım.


Pedikür yaparken kullanabileceğiniz neredeyse her şey var sette. 

Pedikür sonra ve normalde de kullanabileceğiniz ayak kremi: Kremi süper değil bence ama günlük nemlendirme için kullanılabilir. Ben pedikürden sonra Neutrogena nın ayak kremini kullandım.

 Topuk Törpüsü: İki tarafı topuklarınızdaki ölü deriyi tamamen atan rende şeklinde törpü, bir yanı ise daha nazik olan son rötuşları yapmak için kullanabileceğiniz daha hassas törpü. Bir kaç haftadır pek ilgilenemediğim için topuklarım kurumuştu. O kadar çabuk ve uğraştırmadan atıyor ki ölü deriyi. Ben bayıldım buna.

Çift Taraflı Kağıt Törpü: Normalde metal törpü kullanıyorum ama zararlı olduğunu duydum, yeni yeni kağıt törpüye geçiyorum. Bu da fena değil. Bildiğimiz kağıt törpü.

Manikür çubukları: Ben manikür yaparken bu çubukları kullanmayı çok seviyorum. Pedikür için de geçerli. Tırnak etlerini itmek için metal, tırnağı çizen bir şey yerine böyle ahşam malzemeler daha güzel, daha sağlıklı oluyor. Ayak parmağı ayırıcıları: Adını bilmiyordum, baktım netten böyle deniyormuş. Başka bir ismi varsa bana da deyiverin. :D Hiç kullanmışlığım almışlığım yok. Ama çok keyifli olur kullanımı bence. Süngerden yapılmış kesinlikle hemen yıpramayacak bir ürün.
Tabi benim parmak aralarıma sığmadı. 

Tırnak makası: Daha önce ucuz fiyatlı setlerde çıkan makaslar süs olarak konuluyor diye düşünmüşümdür hep. Bu gayet güzel, keskin bir makas. Tırnağı ezip lime lime etmiyor. Elimde öyle yapanlar var biliyorum :D

Pedikür Tableti: Ben bu tebleti de çok sevdim, ama malesef kutudan bir tane çıkıyor. Sandoz gibi kabarcıklar çıkarıyor. Ayağınızı hafiften karıncalandırıyor.Ayrıca küçük bir araştırma yaptım ve Mavala'nın manikür tabletlerini ve Tanaçan'ın bu iş için kullanılan tozunu buldum. Bu ürünleri tanıyanınız göreniniz kullanmış olanınız varsa yorumlarınızı bekliyorum. Eğer kullandığınız başka toz, tablet varsa onu da öğrenmek isterim. :D

Vee bu setin en beğendiğim parçası. Sadece senin için bile alınır dediğim, keyfime keyif katan, şu en sondaki rekli şey.


Çok tatlı bir şişme havuz. Ben bayıldım. Rengi, deseni çok tatlı. Ki hepsinin aynı desende olması da çok güzel. Evdeki küçük pompayı bulamayınca nefesime kuvvet deyip şişirdim. Biraz zor oldu ama güzel oldu.

Artık kuaför salonlarında pediküre son.  Bir arkadaşımın yaşadığı olaydan sonra, bu setle tanışmamış olsaydım bile evde kendim yapmaya uğraşacaktım. Her ne kadar lüks ve hijyene dikkat ediliyor da olsa en sağlıklısı evde yapmak. 

Bu seti alın koyun mis kokulu yağları, tozları, tuzları içine keyfinize bakın. 

O sırada da, eğer katılmadıysanız buraya tıklayıp çekilişime de katılıverin :D

Okuduğunuz için teşekkürler.

Hoşçakalın :D
8 yorum:

 1. Ay çok şeker bende almıştım ama hala kullanmadım 1 yıl olcak :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kıyamadın mı canım? Ben bulduğum yerde eşe dosta alacağım ya çok sevdim. :D

   Sil
 2. Nasıl güzel bir şey bu. Alınacaklar listemin en başına ekledim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de bulduğum yerde alınacaklar listeme ekledim :D

   Sil
 3. sayende hep harika şeyler keşfediyoruz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay teşekkür ederim Nihal Hanım. Ben de anneliğe hazırlanıyorum sayenizde :D

   Sil
 4. Bundan satılıyor mudur hala acaba, çok istedim!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiç bilmiyorum canım sonradan ablama kardeşime de aldık ama çok önceydi :D

   Sil

Gelişmelerden Haberdar Ol