26 Aralık 2014 Cuma

2014 GANİMETLERİ :D - BİR MAKYAJ KOLEKSİYONU (?) - RUJGİLLER, DUDAK KALEMLERİ VE LİP BALMLAR


Merhaba

Yazı dizisinde bugün dudakla ilgili her şey var. 

Hemen rujlardan başlayalım.Yine fotoğraflar yamuluyor hala çözemedim :(
Tüm dudak ürünlerim bunlar :D


Elimde 2 tane Flormar ruj var ikisini de severek kullanıyorum. İlki Revolution serisinden R09 numara. Yazısını buradan okuyabilirsiniz. 

Diğeri ise Pretty serisinden P311 numara. Günlük rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ruj.


Bunlar da nude diye tabiredilen rujlarım. İlki Golden Rose' un Perfect Shine serisinden 207 numara. Dudakta biraz kahve duruyor. Dudağı nemlendiriyor. Çok kalıcı değil ama sevdiğim bir ruj. 
Diğeri ise The Balm'ın meşhur Mai Billsbepaid ruju. Bu ruj biraz daha mat bitişli. İlk sürdüğünüzde dudaklara ferah bir his veriyor. İçinde mentol olabilir. Bu his uzun sürmüyor. Herkesin çantasında olması gereken bir ruj diye düşünüyorum.


Bunlar da Wet n Wild rujlarım. 

İlki yanar dönerli bir fuşya. İsmi E521A Fuchsia with Blue Pearl. İçinde mavi yansımaları var. Çok nostalji bir renk bence. Çok seviyorum bu ruju. Çok dikkat çekici abartı bir ruj.  Sürüp dışarı çıkmışlığım da yoktur ama çok beğeniyorum :D

Diğerleri ise WnW'ın bilindik mat rujları. Kendileriyle benim bir sıkıntım yok. Tabi ki kapakları kendiliğinden açılmasa çok daha iyi olur. Soldan sağa E905D Smokin Hot Pink ve E907C Mauve Outta Heret. Ben ikinciyi daha çok beğeniyorum.


Bunlar da biraz daha eski Avon ve Oriflame rujlarım. 

Avonları atmaya kıyamıyorum. Zaten kokularında ve yapılarında bir değişme yok.  İkisi de Color Trend koleksiyonu. İlki Be Mine, diğeri Amethyst. İlki daha doğal bir renk ikisi de ışıltılı ve ıslak bitişli.

Oriflame sırayla Pink Blush ve Sweet Plum. 


İlk ruj Vanilya Kutudan çıkan Alessandro 11 Rasberry. Çok güzel ıslak bitişli bir ruj. Ben galiba mat ruj insanı değilim ışıl ışıl parlasın dudaklar :D Turuncumsu bir kırmızı. Bu rujun hatta tüm Alessandro ürünlerimin tek sıkıntısı ambalajları. Böyle yapış yapışlar soyulup toz topluyorlar. Pisliğinden ölecek hepsi :D

Sephora rujun kanımca numarası 3054A N11. Üstünde yazan her şeyi yazdım :D Kendisi de ıslak bitişli, günlük bir renk. Kokusu felaket kötü ama 5 dk içinde geçiyor. 

Şu kırmızılı şeker kutulu ise Dolci Baci Plum Bordeaux. Yazısı için buraya bakabilirsiniz.


Son stik rujum ise Essence den All About Cupcake. Yazın sıcaktan ağzı gözü dağıldığı için açık çekemedim. :D Ağiz tadiyla kullanmak da nasip olmadı zaten :D Ama renk çok güzel. Küçük bir kutu ayarlayabilirsem parmakla sürme olayına geçebilirim. Çünkü langur lungur oynuyor içinde. 


Geldik likit rujlara.

H&M Lip Tint Hot Pink. Gerçekten çok güzel. İnanılmaz renk veriyor ve kalıcı. 

Loreal infallible rujlardan 404 Coral Constant. Bu rujdan bayadır nefret ediyorum. Ne yaparsam yapayım kullanamadım. Bu 24 saat kalıcı rujlardan kendileri. Bir tarafı likit ruj diğer tarafı nemlendirici balm. Rujun 24 saat kalıcı olduğunu iddia ediyorlar, ruj tazeleme derdine son diyorlar. Ama ben ikidebir çantamdan cıkarım üstünden nemlendiricisini geçeceksem ne anlamı var ki. Yine tazeleme olmuyor mu. Hele yarım saatte bir nemlendirmeyin. Dudağınızda bir gerginlik, pul pul dökülme. Bir elinizde sürekli nemlendirici ile gezmeniz gerekiyor. Hiç sevmedim hiç.

Rimmel'in Apocalips'lerinden 101 Celestial. Bu ruja kokusu dışında diyecek bir şeyim yok. Başka renklerini de almayı düşünüyorum hatta. Kokusu çok kötü. :D

Ofra rujun yazısı filan kalmamış. Bana Vanilya Kutu ile gelmişti. Kokusu çok güzel. Sürümü, duruşu kalıcılığıyla çok beğendiğim bir ruj. 


Alessandro lip glosslardan 08 numara. Yapış yapış değil. Neredeyse renksiz. 

LCN lip gloss Marilyn de çok sevdiğim glosslardan. Sadece içindeki simler biraz fazla büyük.

H&M'nin bu lip glossu çok kötü. fiyatına kanıp almayın derim. Bu Berlin Night rengi.

Nashi Vanilya kutudan çıkmıştı. Beğenerek kullanıyorum.

Yine Dolci Baci den bir ürün. Limon kokulu ışıltılı bir gloss. Çok fazla kullanma fırsatım olmadı. Uzun bir yazı oldu. Lip balmları hemen geçelim. En sevdiklerim tabi ki Nuxe olanlar. 


Dudak kalemlerini rujlardan çok seviyorum. Elimdekiler Essence ve Emily marka. Bir de Alessandro nun kuru boya kıvamında bir kalemi var. Soldan sağa; Alessandro nude, Essence 12, 07, 08, Emily 216, 202, 201, 215.

Bugünün yazısının da sonuna geldik. 

Bu uzun yazıyı okuduğunuz için teşekkürler. 

Yarın görüşmek üzere.

Hoşçakalın.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Gelişmelerden Haberdar Ol