1 Aralık 2014 Pazartesi

KIŞ GELİYOR #3 ASLI' NIN DÜNYASI - KIŞ İÇİN CİLT BAKIMI


Merhaba

Ev bul temizle topla derken geçen hafta Kış Geliyor yazısı gelememişti. Kış geldi ama seri yine kış geliyormuşcasına devam etsin. :D

O koşuşturmada kimseye rica edememiştim konuk yazarlık için. Tabi ki kendim de yazamadım. Ama dünya tatlısı Aslı beni düşünmüş. Mailimde özenle hazırladığı yazıyı görünce çok mutlu oldum. Aslı'ya burdan tekrar teşekkür ediyorum güzel sürprizi için :D

Hayvan dostu, oje delisi Aslı'nın Dünyası'na uğramayı da unutmalım lütfen :D TIK!
Herkese Merhaba,

Kışın gelmesi ile birlikte tüm vücudumuzda bu değişikliğe ayak uydurmaya çalışıyor. Birgün’de işte öyle güzel bir konuya değinmiş ki katkıda bulunmadan edemedim. Umarım az da olsa fikir verebilirim, faydam dokunur. 

Bazı durumlarda herhangi bir sorun çıkmazken benim gibi kuru hatta çok kuru bir cilt, saç denklemine sahipseniz extra takviyeler ve bakımlar günlük rutinlerimiz arasına giriyor.

Duş sırasında fazla sıcak suyu sevsemde son birkaç senedir ılık suyu tercih ediyorum. Çünkü öğrendiğim, duyduğum bilgilere göre çok sıcak su da cildin kurumasına ve nemini kaybetmesine neden oluyormuş. Duş sırasında kullandığım duş jellerini losyon ya da krem içerikli olanlardan tercih ediyorum. Diğer nemlendirme etkisi olmayan duş jelleri pul pul dökülmelerimi arttırıyor çünkü. Bu günlerde sık kullandıklarım Watsons’larda bulabileceğiniz Superdrug duş jelleri ve Gratis’lerde bulabileceğiniz La Ligne Losyonlu duş jelleri. Çok fazla keselenmek ya da liflenmek de kurumayı arttırıyor bende. Bu yüzden doğal banyo süngerleri tercihim.


Önceden duştan çıktıktan sonra kremlenme seansım vardı. Hep de dalga geçerdi etrafımdakiler; “2 saat kremleniyorsun” diye. Ama bu kuruluk problemini ve 1-2 içinde başlayan kaşıntılarını çeken bilir. Onunla uğraşmaktansa vaktimi harcayıp kremlenmeyi tercih ederim. Zira bu kaşıntı nedeniyle gece uyanıp da kremlendiğim çok olmuştur. Fakat buna da geçen seneden beri şöyle bir çözüm buldum.


Duştan çıkmadan tüm vücuduma Watsons Bebe Yağını yediriyorum. Ve hafifçe kurulandıktan sonra kıyafetlerimi giyiyorum. Yağ deyince korkmayın bence hemen. Çünkü öyle vıcık vıcık kalmıyorsunuz, cildiniz kuru ise ama. Yağlı ve normal ciltlerin zaten böyle bir ihtiyacı yoktur bence. Yağ kullanınca tekrar kreme ihtiyacınız kalmıyor ve böylelikle zaman kaybınız da en aza iniyor. Bazı durumlarda yağı az sürdüğümü hissettiğimde tekrar krem süreceksem de Moshos Garden'in Vücut Kremasını kullanıyorum. Ki o da hem çok güzel kokuyor hem de yapısı itibari ile elinize azıcık alıp çok geniş alanlara dağıtabiliyorsunuz. 

Not: Çok kuru saçlar için de ileride belki deneyimlerimi yazıp, sizlerle paylaşabilirim. Çünkü bu dertten çok çektim ve kendi kendime bulduğum çözümleri aktarmak beni mutlu eder. 

Tabi ki isteriz Aslııı! Bekliyoruz en kısa zamanda :D Takipteyiz :D

Okuduğunuz için çok teşekkürler. 

Sizde konuk yazar olmak isterseniz çok mutlu olurum. Sağ taraftaki Facebook, Twitter, İnstagram hesaplarımdan veya birxman@gmail.com adresimden bana ulaşabilirsiniz.

HoşçakalınHiç yorum yok:

Yorum Gönder

Gelişmelerden Haberdar Ol