1 Haziran 2015 Pazartesi

ESTE CAFE ZİYARETİ - SAĞLIKLI YİYECEKLER - BADEM SÜTÜ TARİFİ

Merhaba

Bugün sizlerle anneler günü öncesi yaptığım Este Cafe ziyaretimden bahsedeceğim.

Anneler günü dolayısyla Este World Güzellik Merkezi bizi davet etti. Buluşma Este Cafe'de gerçekleşti. Taa Altunizade de. Aslında bana o kadar uzak olmasa sürekli gidebileceğim bir yer :Dİlk olarak bizlere alkali suyun faydalarından bahsettiler.  Ben uzman olmadığımdan ve sağlıkla ilgili bir konu olduğundan  bu kısımları uzun tutmak istemiyorum. 


Bizim için çok güzel sağlıklı yiyecekler hazırlamışlardı :D Abur cubur seven biri olarak bu tarz tuzsuz ve yağı azaltılmış yiyecekler benim işime geliyor. Bu mısırlar da oldukça lezzetliydi.


İncecik hamurlu bu pizza da çok lezzetliydi. Bir kaç dilim yememe rağmen doyurucuydu da.


Etlerini özel bir çiflikten alan kafe tüm aşamalarını kendileri gerçekleştirip bu güzel köfteleri yapıyorlar. Etin her türlüsünü sevmeme rağmen köfte olarak sevmem. Ama bunu sevdim.


Daha sonra bize badem ve kaju sütünün nasıl yapacağından behsedip uygulamalı olarak gösterdiler. Ben de evde yapıp instagramda paylaşmıştım. Burada da tarifini hatırladığım kadarıyla yazayım. 

Yüz gram kavrulmamış bademi bir gece öncesinden suda beklettim. 8 saat beklemesi yeterliymiş. 1 e 3 oranında su ile karıştırıp çektim. Zaten çok kısa zaman içinde süte dönüşüyor. İçine tadını dengelemek için çok çok az tuz ekledim. Sonra sütü ince bir tülbentte süzüp posasından ayırdım. Sonra bu badem ununu da isterseniz kurabiyelerinizde kullanabilirsiniz. Ben öyle yaptım :D
Bu sütün içine de istediğiniz meyvelerden koyup lezzetli bir içecek yapabilirsiniz. Yapımı gerçekten kolay.

Este Cafe de içine muz, hurma ve ıspanak ekleyerek bizlere içecek hazırladılar. Bir de kaju sütü hazıladılar. Onun da yapılışı aynı. Sadece onu süzmek gerekmiyor. Ona da meyve olarak çilek eklediler. Ben ne çilek ne de muz yemediğim için sadece tatlarına baktım. Evde kendi sevdiğim meyvelerle hazırlayınca daha çok beğendim.


İşte muzlu badem sütü :D


Bu da benim hazırladığım içine elime geçen meyveyi koyduğum badem sütüm.

Badem sütünü yaptıktan sonra 2 gün içinde tüketmek gerekiyormuş. Ben birazını meyve eklemeden eşime ayırmıştım. O da pek yanaşmayınca bir kaç gün bekledi dolapta. Su ile badem ayrılmış, badem dibe çökmüştü ben de içmek istemedim :Dİşte bizim Este Cafe ziyaretimiz böyleydi.


En güzel yanı tabi ki sevdiğim insanlarla karşılaşmak. :D Makyajlı Kareler :D


Unutmadan, bizlere anneler günü hediyesi olarak bu şık kupalardan hediye ettiler. Hala kıyıp kullanamadım. :D

Bizi davet ettikleri için Este Cafe'ye ve Este World'ün sosyal medya uzman Sevgili Yasemin Hanım'a çok teşekkürler.

Okuduğunuz için çok teşekkürler.

Hoşçakalın :D


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Gelişmelerden Haberdar Ol