8 Haziran 2015 Pazartesi

MOSHOS GARDEN LAVANTA VE MUSKATLI KİL MASKESİ

Merhaba

Haftanın ilk konuğu, Gizemle Birgün Bahar Kahvaltısı'nda bize hediye edilen Moshos Garden'ın kil maskesi.

Ben daha önce hem bu maskeden hem de güllü olanından bitirmiştim. İkisinden de memnun kaldım. En son güllüsü bitince tekrar alacaktım ki bu geldi. 
Maske 125 miligram. İçinde muskat ve lavanta var. Lavanta kokusu oldukça baskın. Ama ben çok seviyorum. Gül maskesinin kokusu bana çok ağır geliyordu. Bu daha az rahatsız edici.


Yapısı oldukça yoğun ve yağlı. Kaptan alırken etrafına çok bulaşıyor. Ama etkisine değer. 


Bu maskeler diğer maskeler gibi diğer yüze uygulanmıyor. Su ile karıştırıp inceltmek gerekiyor. Bu kadarcık ürün tüm yüzüme yetiyor.


Su ile ilk karıştırdığınızda çok homojen bir karışım elde edemiyorsunuz. Ben burdan sonra biraz bekliyorum. Suda iyice çözünüyor. 10-15 dk kadar. Sonra yüzüme elimle uyguluyorum. Normalde maskelerimi hep fırça ile sürdüğüm halde bunu elimle uyguluyorum. Çünkü fırçadaki yağı temizlemem zor oluyor.

Yüzüme sürdükten sonra 15 dk bekliyorum. Kurumadan çıkarmak gerekiyor bu maskeleri. Maskeyi çıkardıktan sonra yüzümde yumuşacık hafif yağlı bir his oluyor. Ama bu beni hiç rahatsız etmiyor. Cildim aydınlanıyor resmen. Ben haftada bir kez tüm yüzüme bir kez de sadece t bölgeme uygulıyorum.

Bu maskenin kuru ciltler için çok uygun olduğunu da söylemeliyim. Yüzü mükemmel nemlendiriyor. Ben karma ve sivilce sorunu olan bir cilde sahip olsam da benim için de güzel bir maske. Sivilce yapmıyor gözeneklerimi sıkıştırıyor ve cildimi beslediğini hissediyorum.

Eğer bir kil maskesi arayışındaysanız kesinlikle önerebileceğim bir maske. Hele kuru ciltliyseniz normal kil maskelerinin cildinizi kuruttuğunu düşünüyorsanız bunu mutlaka denemelisiniz. Benim gibi karma cilde sahipseniz amber gül maskesine de bir bakmanızı öneririm.

Moshos Garden da hayvan deneyleri yapmayan, tamamen doğal içerikli ürünleri olan bir Türk markası. Tercih edilmesi için bir sürü sebep var. Maskem bitince bunu ya da amber gülü mutlaka alacağım. Benim cilt bakımımın vazgeçilmez ürünleri oldular. Moshos Garden sürekli kampanyalar yapan bir marka. Takipte olursanız güzel indirimlerden de faydalanabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Hoşçakalın :D

2 yorum:

Gelişmelerden Haberdar Ol