30 Aralık 2015 Çarşamba

2015 GANİMETLERİ :D - BİR MAKYAJ KOLEKSİYONU (!) - RUJGİLLER


Merhaba

Koleksiyon yazılarına devam ediyoruz. Bu yazıda rujlarıma bakalım.
Toplamda 20 rujum var. Tabi ki bu kadar olmasını istemezdim ama oldu maalesef :D 

Kırmızı ile işaretlenmiş olanlar ya bitti ya da kardeşim el koydu :D

Bir de burda olmayan Essence'in bir ruju var ki o son zamanların favorisi. Onu özel olarak yazarım.


Sephora nın bu adını henüz bilemediğim kodunu da kanımca yanlış anladığım shine serisi rujlarından 3054A N11 Islak bitişli çok kalıcı olmayan ama rengine bayıldığım bir ruj. Yazısı için buraya tıklayabilirsiniz.


Oriflame Very Me Pink Blush. Bu da severek kullandıklarımdan. Kalıcı değil. Islak bitişli ve minik simler içeriyor.


Bütün rujlarıma gönülden bağlıyım galiba. Bunu da çok seviyorum. En çok kullandığım rujlarımdan. Flormar Pretty P311. Bitecek diye az kullanmaya gayret ediyorum. Yazısı için buraya.


Flormar Revolution serisinden R15. Bir önceki Flormara yakın ama daha pembe. Ve çok daha kalıcı. Hatta bu seri baya bir kalıcı.


Yine Revolution serisinden 09 numara. Çok sık kullandığım bir ruj değil ama kalıcılığı mükemmel. Yazısı için buraya.


Golden Rose Velvet Matte serisinden 02 numara. Bunu bir arkadaşımda görüp koşa koşa almaya gitmiştim. Maalesef bulamadım. Her gittiğimde standa baktım sonunda buldum. Kalıcı dudağı hafif de olsa kurutan rujlar. Ama renkleri gerçekten çok güzel.


Bu da 27 numara. Bir önceki ruju bulamayınca bunu almıştım. Sonradan meşhur oldu. Şimdilerde bulmak zordur eminim. Bunu daha sık kullanıyorum. Bende biraz turuncu görünüyor ama kışa oldukça uygun bir renk.İşte benim mükemmel nude rujum. Çok fazla seviyorum kendisini. Bilmeden etmeden sadece almak için almıştım. İyi ki de almışım :D The Balm Mai Billsbepaid. Yazısı için buraya.
Rival de Loop rujların uzun yazısını yazmıştım. Bu 3 ruj aynı yazıda. Yazı burada :D


Wet n Wild Mauve Outta Here ruju ilk markayla tanışma rujum. Yapıları sert ve mat. Dudağı kurutuyorlar. Çok uygun fiyatlılar. Birazcık ambalaj sorunları var. Çantada gezdirmek çok zor. Kapağı hemen açılıveriyor.


Essence All About Cupcake


Essence Come Naturally


Essence Cool Nude

Bu üç ruju da ayrı ayrı çok seviyorum. İlk aldığım All About Cupcake. Onda biraz kırılma eğilme sorunu oldu. Diğerlerinde öyle bir sorun yaşamadım. Çok kalıcı değiller. Nem veriyorlar biraz da.


Golden Rose Perfect Shine 207 numara. Bunu bir arkadaşımda gördüm. Kendim bulamadım ondan zorla aldım. Tam ganimet yani. :D Biraz  çizgilere de dolsa kalıcı olmasa da severek kullanıyorum :D


Essence Matt XXXL Longlasting 06 Soft Nude. Kokusu mükemmel. Sürümü de öyle. Ama benim dudaklarımda nedense matlaşmıyor. Kalıcılığını da pek sevmesem de kokusuna ve rengine bayılıyorum.


Rimmel Londom Apocalips lerden 101 Celastial. Yazısı için buraya tıklayabilirsiniz :DSon olarak yine Rimmel London dan Colour Rush serisinden 220 Rumour Has İt . Başka rengine niyetlenmişken yanlışlıkla bunu almışım. Rengi bana birazcık iddialı geldiği için sık kullanamıyorum. Çok kalıcı, yumuşacık, çok pigmentli ve ıslak bitişli.

Benim bir eksikle rujlarım böyleydi. Aklımda milyon tane ruj var almak isediğim. Bitmiyorlar bir türlü. Hiçbirinden vazgeçemiyorum da. Yer açılmadığı için yeni rujlar almıyorum maalesef. Bunlar bile fazla aslında. Ama bir kere almış bulunduk. :D Canım ruj almak istediğinde çekmeceyi açıp hepsiyle oynuyorum, geçiyor. Bunu diğer makyaj malzemeleri için de yapıyorum. :D

Geçen yılın yazısı için buraya tıklayabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Bloguma abone olursanız çok sevinirim :D

Hoşçakalın :D

2 yorum:

  1. canım bloğunu takipteyim ben de bloğuma beklerim sevgiler :)

    YanıtlaSil

Gelişmelerden Haberdar Ol