8 Ocak 2016 Cuma

2015 GANİMETLERİ :D - BİR MAKYAJ KOLEKSİYONU (!) - FONDÖTEN - BB KREM


Merhaba

Elimde sadece iki fondöten iki de bb krem var. Her gün makyaj yapmadığım için çok bile geliyor bana. Şimdi tek tek bakalım :D


Make Up Forever HD Fondöten. Bendeki rengi N117. İlk aldığımda Severek kullanıyordum. Sonra aramız açıldı. Benim yüzümde parçalanıyor bu fondöten. Direk MUFE nin kendi mağazasından almasam acaba tarihi mi geçti diyeceğim. Şu an tarihi geçti zaten ama 5-6 aydır aynı sorun var. Normalde bana pahalı gelen bir fonfötendi. Sırf gelin makyajım için almıştım :D Neyseki çok fazla kalmadı içinde.


Loreal İnfallible Stay Fresh Fondöten ise en sevdiğim şu aralar. Hatta aldığımdan beri çok severek kullanıyorum. Gratis bana bunun başka bir rengini hediye etmişti. Yapısını çok beğendim ama rengi bana baya pembe kaldı. Onu bir arkadaşıma hediye ettim kendime de 125 Natural Rose rengini aldım. Bu cildime tam uyuyor. Kadife gibi bir fondöten. Uygulaması çok kolay. Elimle bile çok iyi sonuç alıyorum. Pudra ile hafif sabitliyorum. 4-5 saat ilk sürdüğüm gibi kalıyor. Bu arada diğerini hediye ettiğim arkadaşım da çok beğenip bitirdi. Hatta yenişini bile aldı. Cildim yazın karmadan yağlıya, kışın karmadan kuruya bu arada. 


Bu da benim kullandığım en iyi BB Krem. Garnier in daha önce farklı bir BB sini alıp hiç sevmemiştim. Bu ise mükemmel. Elime birazcık alıp tüm yüzüme yayıyorum. Hem hiç bir şey sürmemişim gibi duruyor hem de kızarıklıkları hafif lekeleri kapatıyor. Kat kat sürsem bile kötü durmuyor. Gün içinde parlama yapıyor ama Sexy Mama ile hafifçe üstünden geçiyorum. Çok sıvı yapıda. Biter diye de ödüm kopuyor. :D Bendeki rengi Light/Clair.


Pure Beauty BB Kremi ilk aldığımda çok sevmiştim. Garnierden sonra elim pek gitmez oldu. İçinde çok az kaldı. Bitince tekrar almam galiba. Rengi biraz gri geliyor şu sıralar bana. Yapısı da birazcık ağır. Yine de içinde bir iki kullanım kalması hakkını verdiğim anlamına geliyor bence. Bunun normal ciltler için daha doğru bir seçim olduğunu düşünüyorum. Ayrıca Garnier den daha kapatıcı. Hatta ortalama bir fondöten kadar kapatıcı olduğunu söyleyebilirim :D

Benim elimdekiler böyleydi. Yeni ürünler denemeyi elbette seviyorum. Ama Garnier ve Loreal her zaman olur bende diye düşünüyorum. Çok sık bitiremediğim ürünler olduğu için elimde biriksin de istemiyorum. Aklımda şu an Missha nin ve Farmasi nin  BB kremleri var. Biraz azaltınca onları deneyeceğim galiba. 

Okuduğunuz için çok teşekkürler.

Bloguma abone olur yorum bırakırsanız çok mutlu olurum. 

Hoşçakalın :DHiç yorum yok:

Yorum Gönder

Gelişmelerden Haberdar Ol