10 Ocak 2016 Pazar

2015 GANİMETLERİ :D BİR MAKYAJ KOLEKSİYONU (!) - PUDRALAR - BRONZERLAR - AYDINLATICILAR


Merhaba

Geçen yıl olduğu gibi bu yılda son ana bıraktığım için aynı güne iki üç yazı sıkıştırıyorum :DYine az öz ürün var elimde. Bunları azaltmak için baya uğraş verdim. Aslında artmasın diye. Bu yıl Essence'in transparan pudrasını bitirdim. Diğer pudralarımın da burda görünenin aksine hepsinin dibi çoktan göründü. 

Bronzerlardan başlayalım :D


Kapağının açık olduğu bir fotoğrafı eklemek isterdim, ama maalesef elimdeki fotoğrafları kullanmak zorundayım çünkü telefonum bozuk ve bir fotoğraf makinam yok :(

Nyc Smooth Skin Bronzing Face Powder oldukça meshur bir bronzer. İçinde hiç ışıltı yok. Çok az turunculuk içeriyor. Kontür işlemi için uygun olmasa da yüze birazcık sıcaklık verip donukluktan kurtarmak için çok iyi. Ben çoğu zaman allık olarak da kullanıyorum. Kendisinden çok memnunum. Fiyatının uygun olması da vazgeçilmez kılıyor. 


Önceden çektiğim varmış. Şu an çok mutluyum :D Görünüşü de böyle efendim. Ambalajının çok kötü olması dışında herhangi bir eksi özelliği yok.


The Balm Bahama Bronzer kadar iyi bir kontür pudrası yok galiba. Hemen hemen herkes bu ürünü kullanıyor. Tüm ten renklerine uygun olduğunu düşünüyorum. Uygun bir fırçayla kararında uygulanırsa çok iyi sonuç veriyor. Ben Real Techniques Contour Brush ı ile kullanıyorum. Fırçaya çok az alıp elmacık kemiklerimin altına ve burnuma kullanıyorum. Bunun da ortası birazcık açıldı. Uzunca bir süre biteceğini sanmam.


Wet n Wild Coverall Pudra. Bendeki rengi Fair. Bana biraz açık ama pudra fırçası ile uygulayınca pek sorun olmuyor. İçindeki sünger oldukça kullanışsız. Yumuşak ve tozutan bir pudra. Fırçaya gelen kadar da havaya gidiyor. Bir daha almayacağım bir ürün. Sabitleme konusunda da ben çok başarılı bulmadım. Bir pudradan istenecek hiç bir şey yok bence. Yüzle bütünleşmiyor. Hep üstünde bir tabaka var gibi duruyor. Göz altlarımı sabitlediğim de çok kurutuyor. Çok az ürün kaldı içinde. Ürünleri atma huyum pek yok. Kullanıp bitireceğim mecbur.


Max Factor Ün meşhur Creme Puff Pudrası. Bendeki rengi 81 Truly Fair. İlk olarak 41 numarasını almıştım. Satıcı birebir olacağını söyledi. Aslında hata bende de neyse. O yüzümde resmen maske gibi duruyor. Baya koyu oldu. Bu da biraz açık ama T bölgeme uyguladığım için güzel görünüyor. Bu pudraların en sıkıntılı yönü renk skalalarının darlığı bence. Ama kokuları mükemmel. Sabitleme, parlamayı önleme konusunda çok başarılı. Tek başına bile kapatıcı bir pudra. Makyajımın uzun süre dayanmasını istediğim günlerde mutlaka bunu kullanıyorum. Gerçekten daha uzun dayanıyor. Dibi de baya açıldı :D


The Balm Sexy Mama kullandığım en iyi transparan pudra. Hem makyajı hem de gözaltlarını sabitlemede çok iyi. Kendisi bitmek üzere. Bitirmeden almak istemediğim için bu indirimleri es geçtim. Şubata kadar idare eder.


Rimmel London Sun Shimmer 3 in 1 Bronzerin yazısı için buraya tıklayabilirsiniz.

Benim elimdekiler böyle. Bu yıl en azından pudra konusunda aşırıya kaçmamışım. 

Okuduğunuz için teşekkürler. 

Bloguma abone olursanız çok sevinirim.

Hoşçakalın.


2 yorum:

Gelişmelerden Haberdar Ol