27 Ocak 2016 Çarşamba

BİLGENTOLİS'LE PROJECT 20 PAN


Merhaba

Bilgentolis'in videosunu izleyince hemen koştum. Kendisi bir project pan yani bitirme projesi başlattı. Belirli kategorilerden toplam 20 ürün seçiyoruz ve bunları bitirmeye çalışıyoruz. Bu süreçte de ihtiyaç dışında hiç alışveriş yapmıyoruz. Yani sık biten pudra, maskara gibi şeyler dışında. Bana oldukça keyifli geldi. Zaten bitenler okumayı ayrı bir seviyorum. Uzun bir zamandır kozmetik alışverişi de yapmıyorum. Benim için zor olmayacak diye düşünüyorum.


20 ürünümü Bilgen'in listesine göre seçtim. Hemen 5li gruplar halinde bakalım. 


1. Likit eyeliner: Golden Rose Dipliner: Alalı çok uzun zaman olmasa da pek kullanmadım. Bekleteceğim kesin. Zaten tek likit eyelinerım :D

2. Vamp bir ruj: Flormar Revolution Perfect Lipstick R09. Yazısını buradan okuyabilirsiniz. Rengini sevsem de benlik bir ruj değil. Ama kimseye veresim de yok. Kendimi zorlayacağım :D

3. Tekli far: Bilgen'den kopya çektim ben de Wet n Wild Creme Brule'yi seçtim. 

4. İçinde glitter olan bir ürün: H&M lip gloss Super Model. Gloss seviyorum. Hele kış aylarında mat rujlardan daha mantıklı geliyor. Mat rujlar kuruyan dudağı daha da kurutuyor. Glossların koruyucu olduğunu düşünüyorum. 

5. Çok bayılmadığın bir ürün: Essence tekli far. Numarası yok. Buna benzer renklerim var. Çok sık kullandığım bir renk değil.6. Urban Decay markasından bir ürün: Tabi ki öyle bir ürünüm yok. Ben de Maybelline'den Colossal Kajal kalemi seçtim. Biraz akma bulaşma yapıyor.

7. Bir pudra:  Wet n Wild Coverall pudrayı seçtim. Alalım biraz oldu ama yapısını çok beğenmediğim için şu sıralar elim gitmiyor. Ama dibini gördüm. Bitirmek kolay olacak. 

8. Bir göz kalemi: LCN Kajal Liner - Brown. Çok fazla göz kalemim yokmuş. Ben de en kullanılabilir rengini seçtim.

9. Deneme boyu bir ürün: Clinique'nin bu maskarası bitmek üzere ama kullanmıyorum bayadır. Yazısı burada.

10. İçinde ışıltılar olan bir ürün: Bunun için favori rujlarımdan Oriflame Very Me Pink Blush'ı seçtim. Tüm rujlarım için buraya tıklayabilirsiniz.


11. Kremsi yapıda bir ürün: Wet n Wild'ın kapatıcı paletini seçtim bunun için. İçinden sadece somon renginin dibini gördüm. Onu da far bazı niyetine kullanıyorum. Kendimi çok zorlamam gerekecek. Çünkü bu paleti hiç sevmiyorum.

12. Revlon Marka bir ürün: Revlon markasından da hiç ürünüm yok. Ben de yerine yazısını şurada yazdığım Cecile tekli farlarından 08 numarayı sectim. Rengini çok seviyorum ama nedense sık kullanmıyorum. Alalı da baya oldu. Bitirmesem de biraz olsun hakkını vermek istiyorum.

13. Bir allık: Bunun için dibini çoktan gördüğüm ama bir süredir hiç kullanmadığım NYC 651 Riverside Rose allığı seçtim. 

14. Kırmızı ruj: Benim bir kırmızı rujum yok. Evde bunu söyleye söyleye gezdim. Çok iddialı renkleri kullanmayı sevmiyorum ama herkesin de bir kırmızı ruju olmalı değil mi? Demek ki ben hiç ihtiyaç hissetmemişim. Onun yerine ben de H&M 'in bu Red Kiss kırmızı glossunu seçtim.

15. Koleksiyonunuzda olan eski bir ürün: En eski farlarımdan olan H&M Nudes paleti seçtim ben de. Yazısı burada.


16. Dibini gördüğünüz bir ürün: NYC tekli farın dibini görmüştüm aslında. Ama kırıldığı için sıkıştırdım. Bunu bitirmeyi hedefliyorum. Çünkü sürekli dağılıyor. Her tarafa bulaşıyor.

17. Bir yüz bazı: Elimdeki tek baz Sephora'dan. Zaten yarıladım. Yazısı için buraya tıklayabilirsiniz.

18. Bir dudak kalemi: Emily dudak kalemlerimden 214 numarayı seçtim. En az kullandığım buydu. Yazısı için buraya tıklayabilirsiniz.

19. Pembe bir ruj: Pembe rujum çok fazla. Çünkü kullanmayı seviyorum. İçlerinden elimin en az gittiği Wet n Wild Mauve Outta Here. Aslında tam bir pembe değil ama kullanıp bitirmek istiyorum

20. Tam boy bir ürün: Bunun için de Rival de Loop'un kapatıcısını seçtim. Elimde çok fazla kapatıcı var. En eskilerinden biri de bu kapatıcı.

Benim seçtiğim ürünler böyleydi. Her ay son durumumu bir yazıyla paylaşacağım. Eğer sizde katılmak isterseniz bana da haber verin olur mu? 

Okuduğunuz için çok teşekkürler.

Blogumun izleyicisi olur, yorum bırakırsanız çok sevinirim.

Hoşçakalın :D

4 yorum:

Gelişmelerden Haberdar Ol