19 Ocak 2016 Salı

MAKYAJ FIRÇALARIM - 1 - SEPHORA

Merhaba 

Makyaj koleksiyonu yazılarımda Snupps uygulamasına daha önce çekip koyduğum fotoğrafları kullanmıştım. Hala fotoğraf çekemediğim için yine aynı uygulamadaki fotoğrafları kullanarak fırçaları yazayım dedim. Her zaman fotoğraf makinası bulamıyorum çünkü. Sephora Crease 230 

Oldukça büyük bir karıştırma fırçası. İlk aldığımda karıştırma fırçası olarak kullanmaya çalıştım. Benim göz kapaklarıma biraz büyük geldiği için pek kullanamadım. Sonra aydınlatıcı sürmek için kullanmaya başladım ve o iş için başka fırça kullanmaz oldum. Benim yegane aydınlatıcı fırçam bu. Seyrek ve uzun kılları olduğu için şu yazımda bahsettiğim aydınlatıcımı bununla uyguluyorum. Elmacık kemiklerimin üstüne aydınlatıcımı çok güzel yayıyor. 


Smudge Shadow 236

Bu da kesik ve tok kılları olan bir fırça. Benimki galiba hasarlı. Çünkü kılları tuhaf kesilmiş. Üstteki o hafif bombe biraz yamuk. Alırken aklın nerdeydi diye sorarlar. Yine de sevdiğim fırçalarımdan. Eyeliner çekmediğim günlerde kirpik diplerime kahve veya siyah kalem uyguluyorum.  Sonra bu fırçayla dağıtıyorum. Hem keskin hat yumuşatılmış oluyor, hem de mükemmel süremediğim kalem daha düzgün duruyor. Pratiklik açısından sevdiğim bir yöntem bu. Alt göz çizgisine far uyguladığım zamanlarda denemedim ama bu iş için fazlaca geniş. Farı küçük bir alana uygulamamı zorlaştırıyor. Belki ince bir fırçayla sürüp bununla dağıtılabilir. 


Slanted Eyeliner 210

Elimdeki son Sephora fırça da bu. Minicik bir açılı eyeliner fırçası. Oldukça rahat bir biçimde eyeliner sürebiliyorum. Hem minik hem de açılı olması kontrolü kolaylaştırıyor. Arada kaşlarımı doldurmak için de kullanıyorum. Biraz uzun sürse de kıl görünümlü uygulama sağlıyor. 

Tüm fırçaları indirimde 15 liraya liraya aldım. Şu an satışları var mı bilmiyorum. Genel olarak sık kullandığım fırçalar. En büyük ve tek sorunları aşırı kıl dökmeleri. Her yıkamada 5-6 kıl gidiyor.

Fırçalarımı yazmaya devam edeceğim. :D

Okuduğunuz için teşekkürler.

Bloguma izleyici olursanız çok sevinirim. 

Hoşçakalın.


2 yorum:

  1. hepsinin ayrı işlevi varmış sizler sayesin de öğreniyoruz kendim kullanmıyorum ama gelin kızlarıma tam set almıştım:)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Şanslı gelinlermiş :D Rİca ederim, faydalı olabiliyorsam ne mutlu bana :D

      Sil

Gelişmelerden Haberdar Ol