12 Şubat 2016 Cuma

SCHOLL VELVET SMOOTH EXPRESS PEDİ ELMAS TANELERİ- ELEKTRONİK AYAK TÖRPÜSÜ - FİKRİMÜHİM

Merhaba

FikriMühim'i mutlaka duymuşsunuzdur. Duymadıysanız incelemek için sizi şöyle alalım.

Geçen haftalarda denemem için Scholl Velvet Smooth Ayak Törpüsü'nü göndermişlerdi. Hakkında çok fazla yorum okudum. Çevremde de kullanan çok insan var. Hele babam. Ayaklarına ellerine inanılmaz özen gösterir. Bizim ailecek el ve ayaklarımız çok kuru. Çok fazla krem kullanıyoruz. Babamın yıllık kullandığı kremin haddi hesabı yok. Her gün elini ayağını törpüler kremler :D

Ürün ilk çıktığında ilk babamda gördüm tabi ki. Görür görmez almış. O kadar övdü ki. Çok memnun kalmış. Annemde aynı şekilde.

Ben yaz kış çorapla gezen bir insanım. Yazın sadece yatarken çıkarırım. :D Hatta baya dalga konusuyum ailede. 'Yanmıyor mu ayakların çıkar şunları. Aaa Birgün çorabını çıkarmış diye' eğlenirler benle. Yazın da açık ayakkabı, sandalet, terlik çok nadir giyerim. Çünkü en sevdiğim en beğendiğim yer ayaklarım :D Biraz kıymetliler o yüzden. (Sakınan göze çöp batar misali, sol ayağımın yan tarafında 7 dikiş var efenim :D) Yaz aylarında topuklarımda herhangi bir sorun olmuyor. Ama kışa girince baya uğraşmam gerekiyor. Çünkü kupkuru.

Her banyoda da insan üşeniyor. En azından ben üşeniyorum ayaklarımı törpülemeye. Törpülemeden ölü deriyi atmadan krem sürmek de çatlamış topuklarda pek işe yaramıyor. Her gece ayak kremi sürmek de biraz sabır işi, ben yapamıyorum. 

Scholl Velvet Smooth'un istediğin an kuru ayaklara uygulanmasını çok sevdim. Aklına gelince git, hemen törpüle sür kremini. Bence aşırı pratik.İlk çıkanı maviydi, bana gönderilen yeni çıkan pembe olanı. Başlığı da yeni elmas taneli diye geçiyor. İlk halini kullanmadığım için kıyaslama yapamayacağım. Ürün 4 adet pille çalışıyor. Piller pakete dahil. Boyun kısmındaki gümüş halkayı çevirip çalıştırıyorsunuz. Törpü kısmı dönmeye başlıyor. Ben sadece topuk kısmıma uyguluyorum. Uygularken altına bir örtü sermek gerek. Çünkü ölü deriyi toz haline getirip savuruyor. En iyisi banyoda yapmak. 


Fotoğraflarda olmasa da koruyucu bir kapağı da var, törpü kısmını korumak için. Bu iyi düşünülmüş. Yünlü şeylere değince temizlemek zor çünkü. 

Çatlak topuklarınız varsa ilk kullanımda pürüzsüz bir yüzey elde ediyorsunuz ama tüm çatlakları yok etmiyor. Onun için düzenli kullanmak gerek. Ben haftada 2-3 kez uygulayıp. krem sürüyorum. Bir de ayakların kuru olması gerekiyor.

Sonuç olarak ben de bu elektronik törpüden çok memnun kaldım. Kalacağıma emindim zaten. Hiç bir şeye memnun olmayan babam beğenince :D Banyoda yumuşamış ayakta kullanılan çoğu törpüyü denemiş biri olarak kesinlikle bunun çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Banyoda normalde 5 dk sürüyor. Her yeri eşit törpüleyemiyorum. Bununla 1 dk bile sürmüyor. Her kısım eşit törpüleniyor.

Bir yazıda okumuştum, kilolu bir insanın eğilip ayaklarını törpülemesi çok zor diye. Bu törpüyle bence çok kolaylaşır. Benim ayaklarıma eğilmem zor değil, ama annemin neden sevdiğini daha iyi anlıyorum. 

Ayak bakımına önem veriyorsanız  bence kesin denemelisiniz. Benim vazgeçilmezlerim arasına girdi bile.

Okuduğunuz için çok teşekkürler.

Hoşçakalın. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Gelişmelerden Haberdar Ol