3 Mayıs 2016 Salı

BİTENLER #12

Merhaba

Bitenler küçük bir tepecik oluşturmaya başladıysa yazma zamanı gelmiş demektir. Yine bitenler ve çöpe gidenlerle dolu bir yazı. Bitirme Projesi kapsamında bitirdiklerimi eklemiyorum. Onları toplu yazacağım. 


Banyo grubuyla başlayayım yine. 

1. Clinique - Sparkle Skin Body Exfoliatör: Bu vücut peelingi bir alışverişimde hediye olarak gelmişti. Gayet güzel, derinlemesine temizleyip ölü deri bırakmıyor. Kullandıktan sonra, mutlaka  nemlendirici sürmek gerek. Ben daha çok kese insanı olduğumdan bir daha bunu veya başka bir vücut peelingi almayı düşünmüyorum. En güzel peeling kese :D

2. Eyüp Sabri Tuncer - Zeytinyağlı Vücut Losyonu: İkinci kutum. Hafif bir yapısı olduğu için seviyorum. Kışın çok yeterli gelmiyor. Yine de başka çeşitlerini denemeyi düşünüyorum.

3. Enliven - Sardunya ve Dağ Biberi Özlü Düş Jeli: Hafif olsa da ferah bitkisel bir kokusu var. Ama koca cüssesine göre çok bereketsiz. Ambalajında duruşundan yoğun bir yapısı var gibi gelmişti. Su gibi bir duş jeli. Çok da köpürmüyor. 4. Cyrene Hydra Therapy Anti-Oxydant Maske: Cyrene o kadar cömert bir marka ki bir alışverişimde maskenin tam boyunu hediye olarak göndermişti. Fransız kili ve papatya parçaları içeren bir maske. Hem derinlemesine temizliyor hem de nem veriyor. Şu an Cyrene den başka bir maske kullanıyorum ve aşırı memnunum. 

5. Daily Skin Brightening Treatment 2% AHA : Kimyasal peelinglerle Cyrene sayesinde tanıştım. Glikolik ve laktik asit içeriyor. Tonik gibi kullanıyorum. Ölü derileri temizliyor ve cilt lekelerini açıyor. Ancak dikkatli kullanmak gerek. Sadece geceleri kullanıp, gündüzleri mutlaka güneş kremi kullanılması lazım.

6. Cyrene Advanced Micro Exfoiating Scrub: Minicik tanecikleri olan bu peeling de kullandıklarımın en iyisi. Keseye geçtiğim için yüz peelingi de kullanmıyorum artık. Bir gün almayı düşünürsem mutlaka bunu alırım.

7. Cyrene Searene Makyaj Temizleme Suyu: Makyaj temizleme konusunda hiç sıkıntısı yok. Gayet güzel temizliyor. Tek sıkıntısı benim gözlerimi yaktı.


8. Moshos Garden Grande Soothing Tonik: Markadan kullanıp da sevmediğim ender ürünlerden. İlginç bir şekilde yapış yapış. Şekerli gibi. Ayrıca dibine çökme yaptı. Sadece bir kaç kez kullandım. Çökme yapınca da döktüm. Seveni çok ama ben sevmedim hiç.

9. Nivea Q10 Plus Gece Kremi: Severek kullandım. Gerçekten sıkılaşmayı farkediyorsunuz. Yoğun nemlendiriyor. Sivilce oluşumuna filan sebep olmadı bende. Tekrar alıp kullanabileceğim bir krem.

10. Olay Essentials Active Hydrating  Krem: Jel formüllü, hemen emilen mükemmel bir krem. Çok sevdim. Yağlı ciltlerin bayılacağı su gibi bir yapısı var. Yağlanmayı geciktiriyor. Her zaman alabilirim.

11. H&M Lip Balm: Evladiyelik bir dudak nemlendirici. Ambalajı değişse de yine aynı boyda var H&M de. Nemlendirme özelliği çok iyi.


12. Loreal Elseve Exraordinary Oil Saç Bakım Yağı: En sevdiğim saç bakım yağı. İçeriği temiz değil ama ben seviyorum. Saçlarımın kolay açılmasını sağlıyor. Kırılmayı da önlüyor. Yağlı his bırakmaması da cabası.

13. Urban Care Shake n Repair Saç Köpüğü: Mis gibi kokan bir bakım köpüğü. Bildiğimiz şekillendirici köpüklerden farklı. Bu bakım yapıp yumuşacık olmasını sağlıyor. Kokusu da muhteşem.14. LR Kozmetik Extreme Volume Maskara: Şu yazımda bahsetmiştim. Siyahlığını ve hacim vermesini seviyorum. Ama dökülme yapıyor.

15. Maybelline Fit Me Kapatıcı: Bendeki 15 numarası. Bana açık geliyordu. Bir koyusu olan 10 u  aldım o da çok koyu. Çok bayılmadığım için bir daha almam. Zaten Türkiye'de satışı yok bildiğim kadarıyla.

16. Avon Soft Musk: En sevdiğim kış parfümü. Her zaman alıyorum almaya da devam edeceğim.

17. Alix Avien Oje 229: Rengi çok güzel. Numarasını kaydettim tekrar alacağım bir kış ojesi bu da.

Benim bitenlerim böyleydi. Çöpler atılsın.

Okuduğunuz için teşekkürler. 

Hoşçakalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Gelişmelerden Haberdar Ol